Menu Close

#GlobalActionDays

Mes prisijungėme prie 2022 m. Globalinės veiksmo savaitės!

5A mažieji gamtos detektyvai ieškojo darželio lauko erdvėse augančių kiaulpienių, suradę skaičiavo pražydusius žiedus, per padidinamąjį stiklą analizavo jos žiedyną.

5B gamtos mylėtojai pasitelkę kūrybines priemones, savo pojūčius: regėjimą, lytėjimą, klausą, uoslę įžvelgė gamtos „stebuklus“. Vaikų patirtys iš „gamtos panirimo“ apima visą skalę jausmų ir įžvalgų: „pabudau jausdamas šilumą, laimę, džiaugsmą“…, „oras kvepėjo, kaip medus, kaip medžių gaiva, kaip vėjas“…, „grožėjausi drugeliais, saule, eglute, dangumi“…, „palietus žolę, krūmą, gėlę, jaučiasi minkštumas, pavasario gaiva“…, „kokia nuostabi, šauni diena!“

6A mažieji gamtininkai domėjosi aplinkosauginio ženklinimo etiketėmis. Namuose apžiūrėjo maisto produktus, fotografavo rastas EKO ženklais pažymėtas etiketes, aiškinosi jų reikšmes, pildė lentelę, kokių ženklų surasta daugiausiai. Vienbalsiai nutarė, kad aplinkosauginiu ženklu pažymėtą produktą pirktų ir už jį mokėtų brangiau, nes biologinė įvairovė būtina norint apsaugoti žmonių sveikatą ir užtikrinti mūsų ekonomikos tvarumą. 6B mažieji tyrinėtojai naršė po  Lietuvos raudonąją knygą, diskutavo, kaip išsaugoti žmogui nykstančius gyvūnus ir augalų rūšis.

Mūsų nedideli, bet reikšmingi veiksmai prisideda prie Žemės gerovės.

Skip to content