Menu Close

Erasmus+ projekto „Protect Nature, Nature is My Future“

Gegužės 22-28 dienomis Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė“ pedagogės Lina Bružienė, Ona Ramonaitė ir Indrė Ligeikytė dalyvavo tarptautinio Erasmus+ projekto „Protect Nature, Nature is My Future“ mobilumo veiklose Turkijoje. Projekto partneriai Kardelen Anaokulu (Kocaeli/Izmit) svetingai sutiko projekto dalyvius iš Lietuvos, Italijos ir Ispanijos.

Projekto dalyviams buvo pristatyta Kardelen Anaokulu įstaigos veikla: įstaigą lanko 3-5 m. vaikai, joje veikia penkios grupės, kurias lanko apie 200 vaikų.

Veiklų metu buvo pristatytas turkų moderuojamas antrasis projekto modulis „Practice garden“ („Praktikuojame sodą“). Partneriai pristatė pamokų planus, pasidalijo įvykdytų veiklų vaizdo medžiaga. Diskusijos metu buvo aptarti klausimai vaikų apklausoms, kurios turės būti įvykdytos prieš įgyvendinant pamokų planus ir po jų įgyvendinimo, taip įvertinant pamokų planų efektyvumą. Darbinės veiklos metu buvo aptarta, koks vaikų skaičius turėtų dalyvauti projekto veiklose iš kiekvienos įstaigos, aptarti darbų atlikimo terminai bei kiti aktualūs klausimai.

Darbinė veikla neapsiribojo veiklomis patalpose – partneriai projekto dalyvius kartu su Kardelen Anaokulu ugdytiniais nusivežė į mišką, kuriame, kaip jie pasakojo, su vaikais lankosi kartą per savaitę. Miške vaikai turi galimybę nusiraminti, įsiklausyti į miško garsus, žaisti, stebėti gamtą, gyvūnus bei dalyvauti smagiose mokytojų pasiūlytose veiklose.

Kelionės metu stebino turkų vaišingumas ir svetingumas – dalyvius vaišino namuose ruoštu tradiciniu maistu, saldumynais, o kavinėse ragautas maistas leido bent šiek tiek susipažinti su labai turtinga Turkijos virtuve.

Savaitė Turkijoje pralėkė kaip kelios akimirkos. Į sertifikatų teikimo ceremoniją sugužėjo visa Kardelen Anaokulu mokyklos bendruomenė, grojo gyva muzika, projekto dalyviai buvo vaišinami ten pat paruoštu maistu.

Ceremonijos metu Kardelen Anaokulu ikimokyklinės įstaigos vadovas Murat Karakaya džiaugėsi, kad ir jo vadovaujama įstaiga, ir kitos partnerių mokyklos dalyvauja projekte, kurio tikslas – saugoti gamtą. M. Karakaya pabrėžė, kaip svarbu ugdyti vaikų meilę ir pagarbą gamtai šiuolaikiniame technologijų pasaulyje.

Mobilumo veiklose dalyvavusioms Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė“ mokytojoms kelionė į Turkiją paliko neišdildomą įspūdį – nuo nesibaigiančio turkų vaišingumo iki kas kelias valandas besikartojančio tikinčiųjų kvietimo melstis; nuo skirtumų ugdymo sistemose iki tokių pat laimingų vaikų veidų; nuo užsimezgusių draugysčių su partneriais iš kitų valstybių iki susikalbėjimo net nemokant užsienio kalbos. Kelionė davė išties daug patirties, kuria buvo pasidalinta su savo įstaigos darbuotojais.

Skip to content